fbpx

Rzadko kiedy zdarza się okazja, by na żywo obserwować sportowe zmagania uczestników Igrzysk Olimpijskich. Uczniowie naszego liceum otrzymali taką szansę! A to dzięki wizycie reprezentantów Polski i Ukrainy w szermierce na wózkach.

Co jest niezbędne, by osiągać sportowe sukcesy? Wytrwałość! Udowadniają to goście, którzy w ubiegłym tygodniu odwiedzili naszą szkołę: Grzegorz Pluta, Stefan Makowski, Michał Siatkowski i Mikhail Bazhukov. Każdy z nich ma na swoim koncie wybitne osiągnięcia w szermierce na wózkach – zdobywali medale mistrzostw świata i paraolimpiad – toteż jak mało kto mogą inspirować i pokazywać, że nawet ograniczenia mogą stać się naszą siłą. Ich postawa idealnie wpisuje się w filozofię naszej szkoły, bo w LOFS chcemy budować w naszych uczniach poczucie sprawczości i gotowość do pokonywania barier przy jednoczesnym pielęgnowaniu ducha współpracy i tolerancji.

Nasi goście poprowadzili inspirujące spotkanie pod hasłem: „Integracja poprzez przyjaźń”. Mistrzowie szermierki przedstawili ideę ruchu paraolimpijskiego, a także opowiedzieli o roli sportu w przezwyciężaniu własnych słabości i trudności dnia codziennego. Niesamowitą atrakcją był pokaz pojedynku szermierki na wózkach, który dostarczył nam wszystkim wielu emocji. Szczególnie miłą niespodzianką dla naszych ukraińskich uczniów była obecność Mikhaila Bazhukova, który jest reprezentantem Ukrainy.

Cieszy nas bardzo, że wydarzenie uświetniła swoją obecnością Pani Ulrike Fuhrmann – Członek Zgromadzenia Fundacji Rozwój Integracja Sport, wielka pasjonatka sportu i integracji w sporcie, aktywistka społeczna wspierająca osoby wykluczone społecznie oraz orędowniczka współpracy międzynarodowej i pojednania między narodami.

Spotkanie zostało sfinansowane przez Stowarzyszenie SHOM.

Serdecznie dziękujemy za piękną lekcję na temat tolerancji i odpowiedzialności.