fbpx

Nasze
profile

Jeśli interesują cię nauki ścisłe lub przyrodnicze, LOFS to miejsce dla Ciebie. Specjalnie dla takich osób przygotowaliśmy dwa skoncentrowane na nich profile  – Formal Science i Natural Science.

Profil Formal Science

Wybierz ten profil jeśli interesuje Cię matematyka, fizyka oraz informatyka i marzysz o zawodzie, w którym mógłbyś/ mogłabyś używać wiedzy właśnie z tych dziedzin. W naszym liceum uczymy ich bardzo praktycznie, przez realizację projektów i odniesienie do życiowych sytuacji i istniejących zawodów.

I tak na przykład w ramach informatyki będziesz mieć zajęcia z tworzenia gier komputerowych, odwiedzisz firmy zajmujące się programowaniem, poznasz narzędzia marketingowe on-line, które w przyszłości pomogą Ci prowadzić własną firmę, konstrukcję umów i zaplanujesz konkretne działania marketingowe dla jakiegoś produktu. Będziesz mieć także zajęcia praktyczne z robotyki, na których zaprojektujesz i skonstruujesz skribota.

W ramach fizyki na lekcjach astronomii zmierzysz prędkość chmur na Wenus na podstawie zdjęć, odwiedzisz ciekawe wystawy i dowiesz się, jak prowadzić obserwacje astronomiczne, a na lekcji o świetle będziesz obserwować widma świecących pierwiastków i rozpoznawać skład chemiczny świetlówek na podstawie linii widmowych.

Profil Natural Science

Jeśli uwielbiasz biologię, chemię i fizykę, wybierz ten profil. Dowiesz się, jak rozumieć te przedmioty w odniesieniu do życia, jak stosować je praktycznie i poznasz zawody, w których są niezbędne. Czego i jak będziesz się uczyć?

Na przykład na biologii w ramach zajęć z ekologii o wodzie sprawdzisz pod mikroskopem, jakie mikroorganizmy występują w naszych wodach, zbadasz twardość wody oraz ph kranówki, wody butelkowanej, mineralnej, źródlanej, a także weźmiesz udział w warsztatach w miejskich wodociągach.

Na chemii, na lekcji o kosmetologii, stworzysz własne kosmetyki i mydła, a potem zbadasz ich skład chemiczny. Za to na lekcji z kryminalistyki dowiesz się, jak pozyskiwać ślady biologiczne i izolować DNA oraz będziesz uczestniczyć w warsztatach w kryminalistycznym laboratorium.

W ciągu 4 lat liceum takich zajęć, na których nauczysz się, jak wykorzystywać naukę w życiu codziennym i zawodowym, jest wiele, bo w LOFS oba profile Formal Science i Natural Science łączy to, że mają bardzo praktyczny charakter.

Co jeszcze nas wyróżnia od innych liceów:

– nasi uczniowie świadomie wybierają rozszerzenia przedmiotów, bo w ramach laboratoriów w pierwszej klasie, mogą przekonać się, co naprawdę ich interesuje i czym chcieliby się w przyszłości zajmować (kto po 8 klasie ma taką pewność?),

– rozszerzenia od 2 klasy każdy uczeń wybiera indywidualnie i wedle swoich zainteresowań (może wybrać taką kombinację przedmiotów, której nie uwzględniają standardowe profile w liceach, to dowolna konfiguracja przedmiotów, które oferujemy, czyli matematyki, informatyki, fizyki, biologii i chemii),

– na obu profilach uczniowie mają dodatkową godzinę informatyki zorientowaną na dany profil,

– uczymy dwujęzycznie – część zajęć z kluczowych na profilach przedmiotów prowadzona jest w języku angielskim,

– poza tym uczymy krytycznego myślenia, poszukiwania i selekcjonowania informacji, adaptacji i stawiamy nie tylko na zdobycie wiedzy, ale praktyczne umiejętności jej wykorzystania w różnych warunkach i sytuacjach – bo nikt z nas nie wie, jakie będą zawody przyszłości.

Przeczytaj o projekcie Fundacji Szkolnej: 'STEAMowe ABC’