W ramach projektu zestawiamy to, co i jak widzimy, z różnymi przedmiotami: historią, biologią, geografią, matematyką czy… przedsiębiorczością.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, co wspólnego ma kolor czerwony z rysunkami pozostawionymi w jaskiniach w czasach starożytnych? Albo jaki wpływ mają kolory na popkulturę czy wyniki w sporcie? A może chcielibyście wiedzieć, czym właściwie jest daltonizm i czy to prawda, że kobiety i mężczyźni widzą kolory inaczej?

Life in colour to projekt zrealizowany przez uczniów klasy drugiej w ramach lekcji z języka angielskiego. Pierwszym zadaniem uczniów było zrobienie researchu w kontekście kolorów z odniesieniem do takich przedmiotów jak historia, biologia, geografia, matematyka czy przedsiębiorczość. Następnie na bazie pozyskanej wiedzy przygotowane zostały prezentacje i mini-wykłady, które uczniowie wygłosili przed swoimi kolegami i koleżankami.